SP1 Aktualności Dzień Postaci z Bajek czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Dzień Postaci z Bajek

   5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek, jest to data urodzin Walta Disneya. Jednak w naszej szkole uroczystość tę obchodziliśmy dzień później 6 listopada. Klasy 1-3 odwiedziły postaci bajkowe z żarskiego Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka. Tygrysek, Królik i Kubuś Puchatek zadawali uczniom klas 2 i 3 zagadki dotyczące znajomości bajek i baśni. Dla klas 1 przygotowany został bajkowy apel, podczas którego dzieci brały udział w różnych bajkowych konkurencjach, mogły również zaprezentować swoje baśniowe przebrania. Na długich przerwach uczniowie klas 1 - 3 bawili się przy muzyce z różnych, znanych bajek. Prawdziwa bajkowa zabawa zaczęła się po lekcjach w świetlicy szkolnej. Tam uczniowie wykonywali różne zadanie dotyczące bajek, uczestniczyli w muzycznych zabawach, oglądali bajkę w świetlicowym kinie.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za przebranie się w Dniu Postaci z Bajek oraz za wykonanie portretu swojej ulubionej postaci. Prace plastyczne uczniów klas 1-3 pt: „Moja ulubiona postać z bajki” można podziwiać do końca tygodnia w holu szkoły.
Anna Andrukiewicz, Małgorzata Federowicz-Nalaskowska


fot. Anna Andrukiewicz
 
STOPKA