SP1 Aktualności Spotkanie z kuratorem sądowym piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie z kuratorem sądowym

   Dnia 28.10.2019 r. i 05.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się spotkania dla uczniów klas VI-VIII z kuratorem sądowym Bartoszem Wiatrowskim. Spotkanie to było realizacją zadań profilaktycznych w ramach edukacji prawnej, jako sposobu promowania wiedzy prawniczej oraz zapobiegania przestępczości.
   Pan kurator mówił o dostrzeganych problemach w funkcjonowaniu młodzieży. Opowiedział zebranym, czym jest demoralizacja, przestrzegał przed negatywnym wpływem nieodpowiedniego towarzystwa oraz szeroko omówił zjawisko cyberprzemocy. Informował o konsekwencjach prawnych złego zachowania, w jakich okolicznościach Sąd przyznaje nadzór kuratora, a także wspomniał o możliwych konsekwencjach prawnych stosowanych wobec nieletnich. Przestrzegał przed nieprawidłowym korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych.
   Spotkanie z kuratorem sądowym było dla wszystkich wartościową lekcją. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, zadawali liczne pytania najczęściej dotyczące cyberprzemocy.
Dominika Michalak i Aneta Kochanowicz


fot. Dominika Michalak
 
STOPKA