SP1 Aktualności „Akademia Bezpiecznego Puchatka” wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”


   W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizują kolejną edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty.

   Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku.

   Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a tym samym uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych.

   Od września dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Uczniowie poznawali znaki drogowe, wykorzystywali zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci uczyły się jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

   W październiku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Podczas tego spotkania klasy pierwsze otrzymały kamizelki odblaskowe.

   W ostatnich dniach listopada uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Puchatek „przypominał” dzieciom o konieczności noszenia odblasków by być widocznym na drodze. Ponadto uczniowie obejrzeli krótkie filmy o prawidłowym zachowaniu się na drodze. Podczas zajęć wykorzystano różnorodne metody i formy pracy. Uczniowie rysowali drogę do szkoły, jadące samochody oraz naklejali znaki drogowe. Dzieci miały możliwość rozwiązywania ciekawych zadań rozwijających pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Przekazano Pierwszakom niezbędną wiedzę, która pomoże im unikać groźnych sytuacji na drodze.

   Już wkrótce odbędą się następne ciekawe zajęcia z udziałem Puchatka.
Monika Majerska

fot. Monika Majerska
 
STOPKA