SP1 Aktualności Podsumowanie Akademii Bezpiecznego Puchatka sobota, 15 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Podsumowanie Akademii Bezpiecznego Puchatka

   W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach realizowali XI edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.
   Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Uczniowie wypełniali karty pracy otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poruszył też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz jak bezpiecznie spędzać czas w domu.
   Po zakończeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test miał multimedialną formułę. Po zakończeniu testu, pojawiał się wynik. Wszyscy uczniowie klasy pierwszej ukończyli test udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania.
   Udział w projekcie zwiększył świadomość dzieci na szeroko rozumiany problem bezpieczeństwa i dowiódł, że najskuteczniej uczy się poprzez zabawę.
   Potwierdzeniem uczestnictwa w programie jest zdobycie Certyfikatu dla naszej szkoły oraz dyplomów dla dzieci.
Monika Majerska

fot. Monika Majerska
 
STOPKA