SP1 Aktualności 15-lecie programu eTwinning! sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

15-lecie programu eTwinning!

   Działając nieprzerwanie od 2005 roku, eTwinning w Polsce, zgromadził ponad 67 tysięcy nauczycieli, którzy we współpracy z eTwinnerami z całej Europy (i nie tylko) zrealizowali tysiące projektów! To jest także moje 10-lecie pracy z eTwinningiem.

   W ramach Programu współpracowałam z wieloma nauczycielami z kilkudziesięciu krajów realizując kolejne, wyjątkowe projekty – na ten moment jest ich ponad 40! Moim celem zawsze było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, ich wszechstronny rozwój oraz nauka kluczowych kompetencji niezbędnych w dzisiejszym świecie. A właśnie to dają projekty międzynarodowe, realizowane w języku angielskim.

   W naszej szkole jestem koordynatorem projektów międzynarodowych już od 7 lat. Od lat nasze działania są nagradzane prestiżowymi odznakami Programu za innowacyjność i przykład dobrej praktyki dla innych szkół z całej Europy. Trzy lata z rzędu nasze projekty były wybierane jako najbardziej innowacyjne wydarzenia w ramach Europejskiego Dnia Języków.

   Co więcej, jesteśmy jedną z dwóch szkół w województwie lubuskim, które otrzymały tytuł Szkoły eTwinning. Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:
• Praktyka cyfrowa
• Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
• Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
• Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
• Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów

   W nagrodę znalazłam się także w gronie 11 nauczycieli z Polski, którzy pojechali na 3-dniową międzynarodową konferencję dla Szkół eTwinning w Dublinie w Irlandii.

   Jesteśmy niezwykle dumni z naszych wyników i wysokiej jakości jaką prezentują nasze działania. Aby uczcić nasz wspólny sukces planujemy kilka jubileuszowych atrakcji. Śledźcie stronę naszej szkoły, gdyż już niedługo krótkie relacje z tegorocznych projektów oraz wspomnienia działań z poprzednich lat!
Z pozdrowieniami,
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego
 
STOPKA