SP1 Aktualności OGŁOSZENIE czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

OGŁOSZENIE

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY z CKE


   Szanowni Państwo

   Decyzją Rodziców Szkoła przystępuje do egzaminu próbnego ósmoklasisty. Udział w nim jest całkowicie dobrowolny i zależy od decyzji Rodziców każdego ucznia.


   JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY?

   W dniach 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) i na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (OKE Poznań) około godz. 9:00 będą udostępniane testy próbne, które należy samodzielnie pobrać i wypełnić zgodnie z instrukcją na pierwszej stronie testu. Mają to być dokumenty w wersji edytowalnej, co ułatwi ich wypełnienie.

   Warto postępować tak, jak podczas prawdziwego egzaminu - od godz. 8:30 być w gotowości, sprawdzić komputer, dostęp do Internetu, wejść na stronę CKE lub OKE, przygotować wodę dla dziecka, gdyby podczas egzaminu chciało mu się pić.

   Około 9:00 należy pobrać test i najlepiej od razu zapisać go w komputerze, żeby na skutek jakiejś awarii sprzętu praca ucznia nie poszła na marne. Jeśli nastąpią jakieś problemy techniczne trzeba chwilę odczekać i podjąć kolejną próbę pobrania testu. Należy zacząć pracować z testem niezwłocznie po jego pobraniu.

   Z chwilą rozpoczęcia pracy przez ucznia warto włączyć minutnik lub zacząć w inny sposób odmierzać czas, by nie przekroczyć tego wyznaczonego na wykonanie zadań.

  Kod ucznia, który trzeba wpisać na teście, to oznaczenie wielką literą klasy i tegoroczny numer w dzienniku, np. A03, B17, C21.


   TERMINY I CZAS:

  - 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski – czas pisania egzaminu – 120 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (na podstawie opinii PPP) jest on wydłużony o 50%, czyli do 180 minut.

  - 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka – czas pisania egzaminu – 100 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest on wydłużony o 50%, czyli do 150 minut.

   - 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne, wszyscy nasi uczniowie piszą język angielski – czas pisania egzaminu - 90 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest on wydłużony o 50%, czyli do 135 minut.


   KTO SPRAWDZA TESTY PRÓBNE?

   Test sprawdzają nauczyciele języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, którzy uczą w klasach ósmych. CKE udostępni szkołom klucze odpowiedzi i zasady oceniania zadań, a szkoły przekażą je nauczycielom. Natomiast Państwo będą mogli zapoznać się z nimi 8 kwietnia na stronie CKE. Wyniki testu będą Państwu na bieżąco przesyłane przez nauczycieli za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poczty Librus. Ogólny wynik klasy i szkoły zostanie Państwu przekazany w późniejszym terminie, po dokonaniu podsumowania i analizy.
Wynik egzaminu wyrażony zostanie w punktach i przeliczony na wskaźnik procentowy. Nie wystawiamy za ten test ocen do dziennika.


   JAK WYPEŁNIĆ TEST I PRZESŁAĆ DO SPRAWDZENIA?

   Wykonany test należy przesłać mailem do swojego nauczyciela przedmiotu - tak samo, jak wykonywane dotąd zadania w ramach zdalnego nauczania. 

   Test należy wykonać taką techniką, jaka jest dla ucznia dostępna:
  • można go wypełnić, pracując na komputerze, zapisać i przesłać dokument w załączniku do maila,
  • można go wydrukować i pracować na kartce, a następnie sfotografować lub zeskanować i wysłać do nauczyciela,
  • można też czytać zadania w komputerze, a wykonywać na kartce, wyraźnie numerując zadania, następnie sfotografować lub zeskanować i wysłać do nauczyciela.

   Ważne jest, by uczeń pracował samodzielnie, postępował zgodnie z instrukcją na teście i przestrzegał wyznaczonego czasu pracy z testem.

   Życzymy Wszystkim Państwu dużo zdrowia, a Naszym Ósmoklasistom, którzy podejmą się pisania egzaminu próbnego życzymy powodzenia!
Edyta Talarowska

 


 

   Szanowni Rodzice, 

   Dzisiaj tj. 19 marca na stronach szkół podstawowych opublikowane są przez komisje rekrutacyjne listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkół. 

   Proszę do 23 marca drogą mailową przesłać „Potwierdzenie Woli uczęszczania do szkoły”– w załączeniu druk do pobrania 
 

Adresy mailowe szkół: 
 
Szkoła Podstawowa nr 1 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 2 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 3 (ZSP)  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 5 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 8 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 10  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

   Na podstawie Państwa potwierdzeń 26 marca br. zostaną na stronach internetowych szkół opublikowane przez komisje rekrutacyjne listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. 

   Proszę o zachowanie spokoju i nie przychodzenie do szkół. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się ze szkołami telefonicznie lub z naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu tel. 533 306 892. 
 
 

 
   Wszystkie wnioski uczniów złożone do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach do klasy 1 na rok szkolny 2020/2021 zostały rozpatrzone pozytywnie. Uczniowie zostali przyjęci do klas pierwszych.
Zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkole


   Decyzją Ministerstwa Edukacji, z powodu koronawirusa, we wszystkich szkołach w Polsce od 12 do 25 marca nie będą odbywały się zajęcia. Ze względów bezpieczeństwa, Rodzice i Opiekunowie, muszą pozostawić swoje dzieci w domach. 

   W szczególnych, wyjątkowych sytuacjach szkoła może zapewnić uczniom opiekę, ale tylko w dniach 12, 13 marca. Od poniedziałku 16 marca do 25 marca szkoła będzie zamknięta. 

   Proszę stosować się do wytycznych postępowania w czasie kwarantanny i logować się do dziennika Librus w celu uzyskania aktualnych informacji i wytycznych.

Agnieszka Ropska - dyrektor szkoły


   
STOPKA