SP1 Aktualności Klasa 1c odkrywa świat z Fajniakami czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Klasa 1c odkrywa świat z Fajniakami

   Klasa 1c bierze udział w ogólnopolskim projekcie propagującym troskę o środowisko naturalne Szkolne Przygody Gangu Fajniaków. W ramach projektu uczniowie poznają cztery żywioły i ich znaczenie w przyrodzie. Nasza klasa odkrywała magię żywiołu Ziemia. Fascynująca przygoda zaczęła się od wspólnego czytania opowiadań z książki Gang Fajniaków i Miasto Marzeń. Następnie przystąpiliśmy do doświadczeń, podczas których uczniowie z wielkim zaangażowaniem badali właściwości ziemi. Dzieci obserwowały jak woda przemieszcza się przez różne rodzaje ziemi, jak korzenie przytwierdzają roślinę do gleby i w jaki sposób roślina pobiera wodę z ziemi oraz dowiedziały się jaka była i jest rola wulkanów w kształtowaniu się powierzchni Ziemi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych na temat omawianego żywiołu. Podczas zajęć cały czas towarzyszyły nam urocze Fajniaki, które dzieci z zapałem kompletują.
Małgorzata Łukowska

fot. Małgorzata Łukowska
 
STOPKA