SP1 Aktualności Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Ekslibrisu na Słowacji sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Ekslibrisu na Słowacji

   W słowackim mieście Hlohovec tamtejsze Stowarzyszenie ELAP organizuje co dwa lata Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Cuda mojego kraju”. Była to już XIII edycja, na którą napłynęło 1739 prac wykonanych przez 1511 dzieci z dwunastu krajów Europy i Azji, m.in. z Bułgarii, Chin, Estonii, Węgier, Polski, Tajwanu, Słowenii, Słowacji. Z naszej szkoły nadesłanych zostało 8 prac sześciorga autorów. Jakub Góra z klasy IIIa zdobył wyróżnienie, a na wystawie pokonkursowej znalazły się: druga praca Kuby, a ponadto ekslibrisy Bartka Baranowskiego i Julity Femlak. Kuba na ogłoszenie wyników i odbiór nagrody pojechał z rodzicami i opiekunem koła plastycznego Andrzejem Woźniakiem.
   Podczas trzydniowego pobytu (6.10-8.10.2011 r.) uczestniczył w zajęciach plastycznych w muzeum, warsztatach graficznych w miejscowej szkole, uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu w domu kultury, zwiedził wystawę grafiki Karola Felixa oraz XXIII Światowe Biennale Ilustracji Książkowej w Bratysławie.
   Zapytany o wrażenia ze Słowacji Kuba odpowiada krótko: Było SUPER!
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA