SP1 Aktualności Zapamiętać jesień na dłużej piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zapamiętać jesień na dłużej

   Jesienią 2011 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej odbyły cykl zajęć plastyczno-rekreacyjnych pod hasłem: „Zapamiętać jesień na dłużej”.
   Jesień - zwłaszcza w pierwszej połowie - to pora roku szczególna: zachęca do ruchu na świeżym powietrzu poprzez chwytanie babiego lata, pozwala skapać się w feerii barw opadających liści i skłania do zadumy nad jesiennymi aurami dzięki rysowaniu kolorową kredą na szkolnym boisku. Poprzez wykonywanie żołędziowo-kasztanowych ludzików uczy dziecięce palce sprawności i precyzji, a w liście drzew - te opadłe i często już szare - pozwala tchnąć nowe istnienie dzięki odbitkom graficznym.
   W efekcie tych zajęć dzieci bardzo polubiły świetlicę, nauczyły się współpracy, zintegrowały jako grupa rówieśnicza. Niewątpliwie zapamiętają jesień na dłużej…
Andrzej Woźniak


 
STOPKA