SP1 Aktualności Przedszkolaki w bibliotece sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Przedszkolaki w bibliotece

   Dnia 30 listopada 2011 r. biblioteka szkolna gościła grupę 4 i 5-atków z Przedszkola nr 7 w Żarach. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i zwrócenie uwagi na konieczność szanowania książek.
   Przedszkolaki obejrzały bibliotekę i uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Najpierw wysłuchały wiersza pt. „Skarga książki”, a następnie wypowiadały się na temat konieczności szanowania książek. Uczestniczyły w ruchowej interpretacji wiersza pt. „Książeczka”, doskonale się przy tym bawiąc. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach i rozpoznawały tytuły bajek do przedstawionych ilustracji („Czerwony Kapturek”, Kaczka dziwaczka”, „Złota rybka i in.). Poznały także prośby książki, które obiecały przestrzegać, składając uroczyste „Przyrzeczenie małego czytelnika”.
Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, kolorując swoją ulubioną bajkę. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość przeglądania książek z biblioteki.
   Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek i lizaki.

Wiersze prezentowały uczennice z klasy 2a: Zuzanna Grzyb, Matylda Jeleń, Aleksandra Urban i Kinga Dowjat.
Izabela Olszańska
Jolanta Koch
fot. Jolanta Koch

 
STOPKA