SP1 Aktualności Szkolny Konkurs Recytatorski czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Szkolny Konkurs Recytatorski

   W czwartek, 15 grudnia, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Tegorocznym zmaganiom patronował Tadeusz Różewicz, który w październiku bieżącego roku obchodził 90. urodziny. Wiersze tego poety, obecne także w Waszych podręcznikach do języka polskiego, przesiąknięte są mądrością życiową twórcy - doświadczonego człowieka. Jego poezja uczy bycia autentycznym w sztucznym świecie, nieustannie odnosi się do prawdziwych uczuć - próbuje je z nas wydobyć i uczynić lepszymi. Bohaterami lirycznymi tych wierszy są ludzie starzy, ludzie opuszczeni, ludzie, którym w jakimś sensie się nie powiodło. Uwrażliwia nas na ich potrzeby, pokazuje ich nędzę, abyśmy chcieli się nimi zająć, abyśmy chcieli im pomóc.
   Zaprezentowane przez uczniów wiersze poruszały głębią, świadczyły o niezwykłej dojrzałości dzieci. Na wysokim poziomie pozostawała także sama recytacja. Jury w składzie: p. Iwona Szczuka, p. Edyta Talarowska oraz p. Piotr Pałac miało ciężki orzech do zgryzienia. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnego etapu konkursu. A są to: Patryk Chudziak, Szymon Ludwiniak, Ola Onuchowska i Aleksander Roman. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom życzymy powodzenia!
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Nauczyciele języka polskiego

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA