SP1 Aktualności Krótko, zwięźle i na temat czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Krótko, zwięźle i na temat

   Prosta konstatacja: nie mamy już wpływu na to, co się wydarzyło. Jeśli komuś w poprzednim semestrze powinęła się noga, będzie to mógł naprawić. Każdy z nas dostaje właśnie kolejną szansę, ponad pięć miesięcy nowiuśkiego półrocza. Świeże, pachnące, zupełnie jak tort z truskawkami lub jabłecznik. 
   Dobrze znamy swoje słabe strony, wiemy, co trzeba zmienić, więc… zmieńmy to! Co byście powiedzieli, gdyby zaproponowano Wam, żebyście zamienili się w człowieka-orkiestrę? Kto to taki? To ktoś, kto potrafi pomóc rodzicom w rozlicznych pracach domowych, ktoś, kto się uczy, inwestuje w siebie, ktoś, kto dzięki rzetelnemu wypełnianiu obowiązków staje się cierpliwy w dążeniu do celu, umie zorganizować pracę, umiejętnie rozdzielić obowiązki od przyjemności. To wreszcie ktoś, kto rozwija swoje pasje i talenty – do tego stopnia, że „zaraża” nimi całe otoczenie. Istnieje taki człowiek-orkiestra? Tak, sami zobaczcie, zapraszam do obejrzenia całego filmu:
 

   Zauważyliście? Śmieje się, przepełnia go radość, mimo że gra na wiolonczeli wymaga zapewne wielu wyrzeczeń, a już na pewno całych godzin treningów. Wyrzeczenia, trudy, nieprzyjemna nauka, ale efekt końcowy… C`est formidable! That's great!
Bądźmy w drugim semestrze jak człowiek-orkiestra!
Piotr Pałac
PS Miało być krótko i zwięźle, a wyszło jak zawsze: na temat  
 
STOPKA