SP1 Aktualności PIERWSZOKLASIŚCI W „PODRÓŻY PO EUROPIE” środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

PIERWSZOKLASIŚCI W „PODRÓŻY PO EUROPIE”

   2 marca 2012 dzieci z klas pierwszych brały udział w warsztatach na temat Unii Europejskiej przygotowanych przez młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach. Młodzież z Ekonomika zabrała dzieci w „podróż po Europie”. Pierwszoklasiści poznali podstawowe informacje o Unii Europejskiej, wysłuchali legendy o Europie, dowiedzieli się o ciekawych miejscach, tradycyjnych potrawach, słynnych postaciach danego kraju, kompozytorach, popularnej muzyce, zwyczajach dotyczących powitania w różnych państwach europejskich, rozwijali sprawności ruchowe poprzez zabawy pochodzące z różnych krajów. Uczniowie uczestniczyli w zabawie pt.”Ciuchcia”, słuchali muzyki granej na instrumentach, poznali hymn Unii Europejskiej, zatańczyli wspólnie „Poloneza” oraz wysłuchali piosenek w wykonaniu uczennicy z liceum.

 
Zdjęcia: Arkadiusz Wołek 
 
STOPKA