SP1 Aktualności Wernisaż w bibliotece miejskiej sobota, 15 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wernisaż w bibliotece miejskiej

   W dniu 4.04.2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy 13. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris dzieci w wieku od 6 do 15 lat HLOHOVEC 2011. Na konkurs wpłynęło ponad 1700 prac, wśród nich 4 ekslibrisy uczniów naszej szkoły: Bartka Baranowskiego (1), Julity Femlak (1) i Jakuba Góry (2), któremu w konkursie jury przyznało wyróżnienie. Hasło konkursu brzmiało: „Cuda mojego kraju” i nasi uczniowie zaprezentowali żarskie zabytki. Cała wystawa przyjechała do Żar ze Słowacji, by po niedługiej ekspozycji w MBP odwiedzić jeszcze inne kraje i miasta.
   W wernisażu w bibliotece wzięli udział przedstawiciele władz miasta, rodzice i oczywiście dzieci – autorzy ekslibrisów oraz interesujący się grafiką. Było omówienie celów konkursów na ekslibris, rozmowy w kuluarach, wspomnienia Kuby Góry z pobytu na podsumowaniu konkursu w Hlohovec jesienią 2011 r. Uczniowie obejrzeli też wystawę: „Fenomen pracowitości – Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Udział w wernisażu zakończył się wpisem do Księgi Pamiątkowej Galerii Ekslibrisu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach.
Andrzej Woźniak

  fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA