SP1 Aktualności Tydzień Ekologiczny czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Tydzień Ekologiczny
   W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach zorganizowano Tydzień Ekologiczny, który odbył się w dniach od 16 do 20 kwietnia 2012 roku. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem: Dzień Natury - to kolor zielony, Dzień Słońca - kolor żółty, Dzień Ziemi - kolor brązowy, Dzień Zdrowia - kolor pomarańczowy, Dzień Ekologa - kolor niebieski. W tych dniach uczniowie przychodzili ubrani na kolorowo. Klasy pierwsze wykonały ciekawe plakaty dotyczące ochrony naszego środowiska, klasy drugie napisały wiersze o lesie, a klasy trzecie wykonały piękne dyplomy ekologa. Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był apel, na którym zaprezentowano wszystkie wykonane prace. Uczniowie zaśpiewali piosenki ekologiczne, były zagadki oraz ciekawostki przyrodnicze. Wszyscy musimy pamiętać o tym, że: „Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego, wobec tego konieczna jest edukacja wszystkich w tym zakresie”.
   Dziękuję uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywny udział.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

 
fot. Honorata KryszewskaKonkurs literacki Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi

   W pierwszych trzech dniach Tygodnia Ekologicznego nauczyciele poloniści zorganizowali i przeprowadzili konkurs literacki. Uczniowie mieli doskonałą okazję, aby zwrócić uwagę swoich kolegów i koleżanek na ochronę środowiska naturalnego poprzez napisanie listu, wierszy czy też opowiadania o tematyce ekologicznej. Konkurs pod hasłem: Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi” został zakończony w środę 18 kwietnia. Wpłynęło 21 wierszy z czego wyróżniono 10, 14 listów z czego wyróżniono 5 oraz 1 opowiadanie. Wyniki konkursu ogłoszono w poniedziałek podczas apelu i nagrodzono wyróżnionych.
   Zapraszamy serdecznie do lektury najciekawszych prac, które zostaną opublikowane na łamach gazetki szkolnej „Puls Jedynki”.
Iwona Szczuka
 
STOPKA