SP1 Aktualności Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   Z okazji Dnia Książki wręczono nagrody uczniom, którzy ksiązki kochają i czytają je z wielkim zapałem. Wyobraźcie sobie, że rekordzistka - Julka Danielczyk z klasy drugiej przeczytała ich w tym roku aż 91!
   W klasach 4-6 za wzorowe czytelnictwo nagrodzono Martę Świdkiewicz, która przeczytała 43 książki! Wśród wyróżnionych znaleźli się także Paweł Burzyński i Wiktoria Świątkiewicz z klasy 4c i Emilia Pękala z 4a oraz uczniowie klas młodszych: Kinga Kryszczuk z 2b, Sebastian Kajdan z 1a, Wiktoria Dembska z 1a, Roksana Łobodzie z 1a, Mateusz Koper z 1c i Kacper Broński z 3c. To wspaniałe, że w dobie komputerów ciągle są dzieci, które lubią czytać. Nie chcą bowiem, by ktoś narzucał im swoje wyobrażenia, jak w filmie czy grze komputerowej. Wolą sami przeżywać w wyobraźni opisane w książkach przygody.
   Poza tym… Naukowcy odkryli, że czytanie uspokaja. Może zatem, zamiast złościć się denerwować, krzyczeć - co, jak wiadomo, szkodzi urodzie- poczytać, wyciszyć się i z uśmiechem spojrzeć na świat!
Nauczyciele języka polskiego i biblioteki

fot. Izabela Olszańska
 
STOPKA