SP1 Aktualności WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

   Dnia 25.05.2012 uczniowie klas: Ia i Id odbyli wycieczkę do wioski Indiańskiej Wokini w Ostaszowie. Uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę z wodzem Indian. Spacerowali pomiędzy największymi indiańskimi namiotami- tipi. Mięli okazję zobaczyć indiańskie sprzęty codziennego użytku, kolekcje tomahawków, torby na fajkę, indiański osprzęt jeździecki, wóz i indiańską saunę – szałas pary. Poznali indiańskie śpiewy i tańce. Wkroczyli w malowniczy, tajemniczy i fascynujący świat bohaterów książek, filmów i swoich marzeń, świat Indian Ameryki Północnej. Usłyszeli bębny, pieśni, tańce. Mogli strzelać z łuku, pokonać tor przeszkód. A oprócz tego zobaczyli żywe zwierzęta zamieszkujące wioskę Indian, zobaczyli również zwierzęta afrykańskie w muzeum przy wiosce. Wrócili do domu z twarzą pomalowaną w barwy wojenne. Zdobyli wiedzę o kulturze Indian, a także mieli okazję przejechać się bryczką i w sympatycznej, rodzinnej atmosferze spędzić czas przy ognisku. Wycieczka wszystkim uczniom się bardzo podobała!
Monika Majerska
fot. Monika Majerska

 
STOPKA