SP1 Aktualności Zielona Szkoła Lubiatów 4-6 czerwca 2012 czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zielona Szkoła Lubiatów 4-6 czerwca 2012

   W dniach 04.06.12 – 06.06.12 r. klasy Ib i Ic przebywały na Zielonej Szkole w Lubiatowie w ośrodku „Haleszka”. Był to pierwszy samodzielny wyjazd dzieci, bez rodziców. Pierwszoklasiści podczas pobytu poza szkołą, domem rodzinnym nawiązywali nowe przyjaźnie, nauczyli się samodzielności, odpowiedzialności za siebie i całą grupę.
   Lubiatów to miejsce, gdzie wspaniale łączyliśmy naukę z zabawą i aktywnym wypoczynkiem. Były zajęcia z lornetkami i lupami, w czasie których dzieci poznawały życie w lesie, obserwowały pracę mrówek podczas budowy mrowiska. „Badały” faunę i florę jeziora Sławskiego. Podczas spotkania z leśnikiem mierzyły objętość drzew, obserwowały poczynania bobrów podczas budowy tamy oraz oglądały nowo powstałą szkółkę leśną.
   Z Lubiatowa dzieci wróciły bardzo zadowolone, bogatsze w wiedzę i doświadczenie.
   W drodze powrotnej planowaliśmy już kolejny wyjazd. Tym razem będą to góry.
Halina Kulbida-Pietrzak
Wioletta Bas
fot. Halina Kulbida-Pietrzak, Wioletta Bas, Honorata Kryszewska
 
STOPKA