SP1 Aktualności Zakończenie roku szkolnego czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zakończenie roku szkolnego

   W piątek, 29 czerwca, o godzinie 10 rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2011/2012. Pogoda dopisała! Wszyscy: nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice przyszli, aby wspólnie, jeszcze raz, spojrzeć wstecz, wspomnieć trud włożony w nauczanie.
   Pani Dyrektor przywitała zgromadzonych i, podobnie jak na niedawnym balu, dała klasom szóstym znak do poloneza. To były ich ostatnie chwile w murach szkoły. Tym tańcem żegnali pedagogów, klasy, ławki, tablice, korytarze, radości i smutki minionych sześciu lat. Odczytano i wyróżniono uczniów wzorowych, nagrodzono sportowców, wręczono nagrody książkowe wzorowym uczniom klas szóstych - pozostali otrzymali je w klasach. Nauczyciele-wychowawcy tegorocznych absolwentów wręczyli im świadectwa. Następnie zaprezentowano wspaniały program artystyczny. Pierwszoklasiści tańczyli z kolorowymi parasolkami i, trzeba przyznać, wszyscy marzyli w tej chwili o deszczu lub kawałku cienia.
   Jak co roku, coś się kończy i coś się zaczyna. Po apelu klasy szóste zaniosły świadectwa do wybranych przez siebie gimnazjów, klasy piąte stały się najstarsze, klasy trzecie są czwartymi, a przedszkolaki mogą już o sobie, nieoficjalnie, mówić: jesteśmy uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej.
   Wszystkim życzymy udanego wypoczynku. Nabierajmy sił, śmiejmy się i radujmy! Zostawmy komputery i telewizory w spokoju, jak najdłużej przebywajmy na świeżym powietrzu. Zwiedzajmy, pływajmy, wspinajmy się, pedałujmy, wiosłujmy, róbmy wszystko, aby powrócić we wrześniu w pełni sił!
Cezary Sułkowski, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
STOPKA