SP1 Aktualności Vita brevis, ars longa! wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Vita brevis, ars longa!

   Jednym z ważniejszych elementów pracy każdego nauczyciela są szkolenia, kursy, studia podyplomowe, które podnoszą jego kompetencje, pozwalają mu na wymianę myśli, pomysłów i doświadczeń z pedagogami z całej Polski. A wszystko to dla dobra uczniów. W czerwcu, w lipcu i we wrześniu tego roku spora grupa nauczycieli z naszej szkoły brała udział w szkoleniu organizowanym przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nie bójcie się, nie będę się rozpisywał na ten temat, chcę raczej zachęcić do obejrzenia kilku zdjęć, które udało mi się zrobić w trakcie przerw między wykładami. Poznań jest piękny, a obecność wielu zabytków oraz sama atmosfera panująca w Collegium Maius przypominają o słuszności łacińskiej sentencji: Vita brevis, ars longa = Życie krótkie, sztuka (nauka) wieczna… Pomyślcie o tym.
Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA