SP1 Aktualności Wycieczka do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy

   O początkach cywilizacji, o źródłach historycznych, o wynalazkach epoki kamienia, żelaza i brązu dowiedzieliśmy się podczas wycieczki do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Pobyt w muzeum rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej i wysłuchania ciekawej opowieści pani kustosz na temat źródeł historycznych. Następnie chodziliśmy po salach, oglądając zbiory z minionych epok. Mogliśmy posłuchać, zobaczyć, dotknąć historii, tego, co jest dla nas tak odległe.
   Pojechaliśmy tak blisko, a przenieśliśmy się tak daleko… Warto było!
Iwona Szczuka i Bożena Masłowska
fot. Iwona Szczuka
 
STOPKA