SP1 Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych sobota, 15 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Europejski Dzień Języków Obcych

Jakie święto skrywa jesień,
Gdy 26 wrzesień?
Wie to każdy z naszych smyków:

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW!

   Od 2001 roku obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. To festiwal językowej różnorodności i okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. Ten dzień zachęca również do uczenia się języków przez całe życie, w szkole i poza nią, a także uświadamia nam, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych.

   W apelu przygotowanym przez nauczycieli języków obcych można było przekonać się na własnej skórze, że języki łączą ludzi. Zaprezentowane ciekawostki, piosenki i dialogi w języku angielskim, francuskim, niemieckim i polskim potwierdziły, że języki nie są naszym uczniom obce, a ich nauka być przyjemna i interesująca.
  W załączeniu tekst piosenki „Panie Janie” w czterech językach.
 
Karolina Wojtiuk
 
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA