SP1 Aktualności Relacja ze spotkania autorskiego z Joanną Olech poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Relacja ze spotkania autorskiego z Joanną Olech

   4 października 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się, w ramach akcji „Z książką na walizkach”, spotkanie autorskie z Joanną Olech - autorką i ilustratorką książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III c z naszej szkoły.
   Pani Joanna okazała się sympatyczną, otwartą, wesołą i z poczuciem humoru osobą. Już od pierwszych chwil spotkania, swoją osobowością ujęła wszystkie dzieci. Jej spontaniczność i doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników.
Pani Joanna Olech opowiadała o tym jak została pisarką i przekonała dzieci, że aby pisać książki nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy, niezależnie od kwalifikacji i wykonywanego zawodu. Oprócz tego prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała ich fragmenty, między innymi „Dynastię Miziołków”, za którą zdobyła wyróżnienie w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Autorka przygotowała dla dzieci krótkie konkursy związane z jej książkami. Dzieci miały okazję również podziwiać zdolności plastyczne naszego gościa. Pani Joanna rysowała postaci smoków, a dzieci w tym czasie wymyślały o nich historyjki.
Podczas spotkania dzieci mogły zadawać pytania, na które pani Joanna chętnie odpowiadała, a było ich naprawdę wiele.
Spotkanie przebiegało w żywej i bardzo miłej atmosferze, co było zasługą gościa jak i dzieci, które chętnie rozmawiały z panią Joanną. Sposób w jaki pisarka przemawiała do dzieci, uśmiech i spontaniczność sprawiły, że wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród słuchaczy.
   Na zakończenie, w podziękowaniu za spotkanie, pani Joanna otrzymała prezent w postaci książek o Żarach. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w książkach, pamiętnikach i na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową, smoczą i prosiaczkową pieczęcią.
Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorce, a także naszej bibliotece.
Jolanta Koch
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA