SP1 Aktualności Wycieczka do Parku Mużakowskiego czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wycieczka do Parku Mużakowskiego

   Dnia 16.10.12 r. wybraliśmy się wraz z kl. 2c i panią wicedyrektor do Parku Mużakowskiego w Łęknicy i Bad Muskau . Na miejscu Czekał na nas pan przewodnik Mirek . Gdy doszła do nas pani Marysia ze swoimi podopiecznymi, wyruszyliśmy na spacer. Po drodze oglądaliśmy przechodząc przez podwójny most i Nysę Łużycką : metasekwoje, platany, cypryśnik błotny, tulipanowiec, cisy i kasztanowiec drobno-kwiatowy. Podziwialiśmy też rozłożysty buk płaczący. Wszystkie te okazy zostały sprowadzone z całego świata przez ówczesnego księcia Hermana Püklera. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i jazdą bryczką. Zadowoleni wróciliśmy do Żar.
Uczniowie klasy 2b
fot. Halina Kulbida-Pietrzak
 
STOPKA