SP1 Aktualności Miesiąc bibliotek szkolnych piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Miesiąc bibliotek szkolnych
 
„Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzono w październiku. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie bibliotek w edukacji, promocja i podniesienie rangi biblioteki w środowisku szkolnym oraz zbliżenie uczniów do biblioteki i książki.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała:
  • Wystawę fotograficzno-plastyczną pod hasłem „Czytanie to moja pasja”. Uczniowie na pracach plastycznych i zdjęciach wyrazili swoje zamiłowanie do książek i czytania. W przygotowaniu prac pomagali: p. A. Woźniak i P. Pałac.
  • Prezentację ulubionych książek z lat szkolnych nauczycieli, rodziców i naszych uczniów pod hasłem „Oni to czytali… One to czytają…”. Najpopularniejsze okazały się książki: „Dzieci z Bullerbyn”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, seria książek o Harrym Potterze i „Opowieści z Narnii”.
  • Wystawę „Książka w poezji i sztuce”, której celem było przedstawienie motywu książki – symbolu nauki, mądrości i wiedzy w wierszach i na obrazach.
  • Zajęcia czytelniczo-literackie pt. „W świecie lektur”, których celem było wykazanie się znajomością książek i ich autorów. Zaś najzabawniejsze dla uczniów były zabawy literowo-słowne.

Zajęcia i wystawy cieszyły się dużą popularnością, co zapewne wpłynie na zainteresowanie biblioteką i jej zbiorami oraz na wzrost czytelnictwa w naszej szkole.
Jolanta Koch
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA