SP1 Aktualności „Jedzmy zdrowo-kolorowo”- impreza prozdrowotna poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Jedzmy zdrowo-kolorowo”- impreza prozdrowotna

   Dnia 8 listopada 2012 r., w ramach edukacji prozdrowotnej, w świetlicy szkolnej zorganizowano imprezę pod hasłem „Jedzmy zdrowo - kolorowo”, mającą na celu propagowanie zdrowego odżywiania się.
    Uczniowie klas II obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Witaminki, witaminki…”, które poszerzyło wiedzę dzieci na temat wartości odżywczych owoców i warzyw oraz zapoznało z ich pisownią. Dotyczyła ona głównie nazw z literą „u”. Ortograficzne żarty i zagadki oraz „apetyczna” ekspozycja owoców i warzyw nadały inscenizacji wesołego charakteru. W przedstawieniu brały udział dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne.
Oprócz tego uczniowie układali i czytali hasła propagujące zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się, rozwiązywały zagadki oraz tworzyły piramidę zdrowego żywienia. Wiadomości na ten temat zawierała, wcześniej przygotowana, wystawa ustawiona w holu szkoły.
Dbanie o zdrowie to nie tylko zdrowe odżywianie, ale także aktywność fizyczna. W związku z tym, podczas wspólnej zabawy, dzieci miały okazję do gimnastyki przy muzyce. Właśnie ten punkt imprezy spodobał im się najbardziej.
   Mamy nadzieję, że propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zabawę, to najlepszy sposób na utrwalenie prawidłowych nawyków na przyszłość.
Małgorzata Łukowska
Jolanta Koch
Andrzej Woźniak
fot. Małgorzata Łukowska i Jolanta Koch
 
STOPKA