SP1 Aktualności Bliskie spotkanie ze sztuką sobota, 15 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Bliskie spotkanie ze sztuką

   W połowie listopada 2012 r. klasa IV b w ramach lekcji plastyki odbyła wycieczkę do Salonu Wystaw Artystycznych Żarskiego Domu Kultury. W krajobrazie kulturalnym naszego miasta jest to miejsce, gdzie odbywają się różne wystawy plastyczne – tym razem była to ekspozycja zatytułowana „Salon Jesienny 2012”.

   Dzieci mogły zapoznać się z autentycznymi dziełami sztuki z dziedziny malarstwa, grafiki i rysunku oraz rzeźby. Poznały zasady zachowania obowiązujące w trakcie zwiedzania ekspozycji. Wysłuchały także informacji pani kustosz o działalności salonu i o samej wystawie: że udział w niej ma charakter konkursu, że autorzy prac wywodzą się z województwa lubuskiego - wśród nich znalazła się nawet absolwentka naszej szkoły.

   Uczniowie przymierzyli się również do roli krytyków sztuki: opisywali te dzieła, które najbardziej przypadły im do gustu. Analizowali tytuł, kompozycję, technikę wykonania dzieła, uzasadniali swój wybór.

   Z całą pewnością było to bliskie spotkanie ze sztuką.
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA