SP1 Aktualności Andrzejkowe wróżby czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Andrzejkowe wróżby

   Tradycyjnie - 30 listopada przenosimy się w świat wróżb, magii i fantazji! Z tej to okazji uczniowie klas młodszych zaprosili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr7 w Żarach na Bal Andrzejkowy. Wychowawcy klas wraz z uczniami przygotowali wróżby, przystroili klasy, a rodzice uczniów słodki poczęstunek. Wróżki, które przybyły na uroczystość spełniały nasze marzenia. Wszyscy marzyli o ciekawych, dalekich podróżach, o sukcesach w szkole, dobrych kolegach, ładnych ubraniach, kim będą w przyszłości. Aby te marzenia się spełniły musi im towarzyszyć szczęście. Dlatego każde dziecko losowało „symbole andrzejkowe” i wypowiadało kolejne zaklęcie: „Hokus-pokus, czary-mary, aby wróżba się spełniła, złóżmy dary”. Przedszkolaki także przygotowały wróżby andrzejkowe i zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Andrzejkowe wróżby i czary są tylko zabawą, ale żeby te marzenia się spełniły musimy sobie powróżyć!
   Z życzeniami pomyślnych wróżb i aby wszystkim się one spełniły!
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska
fot. Honorata Kryszewska i Halina Kulbida-Pietrzak
 
STOPKA