SP1 Aktualności Karp, żyłka i upominki piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Karp, żyłka i upominki

  W środę, 5 grudnia 2012 r. odbyło się szóste spotkanie koła wędkarskiego, które działa przy Szkole Podstawowej nr 1. Oprócz upominków ufundowanych przez sklep „Zoo Park-Raja” w Żarach i nasze koło PZW nr 3, adepci poznali także „wigilijną” rybę – karpia. Nieobca już uczniom budowa tej ryby, a i odpowiedzi na pytania, skąd i w jaki sposób karp znalazł się w naszych wodach, są znane. Po teorii przyszła kolej na praktykę, czyli zmagania z żyłką. Ćwiczyliśmy z dziećmi wiązanie wcześniej poznanych węzłów, tak aby na wiosnę, podczas spotkań nad wodą, każde z nich mogło samodzielnie montować własny zestaw wędkarski. Upominki, które otrzymali uczniowie, były skromne, „wędkarsko-słodkie”, lecz sprawiły im wiele radości. Zawartość paczki stanowiły: spławik, ciężarki, wafelek, soczek oraz plakietki z logo szkółki, prezent od Starostwa Powiatowego w Żarach. Następne spotkanie koła odbędzie się 19 grudnia o godz. 16:15, jak zwykle w klasie 103b. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się do szkółki wędkarskiej, macie na to czas do końca pierwszego semestru. Organizatorzy koła składają najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne jego uczestnikom oraz Pani Dyrektor, dr Ewie Krauze-Michalskiej. To dzięki jej uprzejmości zajęcia koła wędkarskiego mogą się odbywać w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach. Bieżące informacje z działalności szkółki i zdjęcia można znaleźć na stronie: akademia-moczykija.zgora.pl
Z wędkarskim pozdrowieniem
Piotr Drzus

fot. Piotr Drzus
 
STOPKA