SP1 Aktualności Warsztaty: „Ja przeciw agresji” poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Warsztaty: „Ja przeciw agresji”

   W ramach realizowania innowacji wychowawczej w klasie II „d” a także realizowania w naszej szkole programu: „Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń”, zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce agresji. Celem zajęć było zapoznanie z wiedzą na temat agresji, poznanie postaw agresywnych, kształcenie umiejętności prawidłowych zachowań wśród rówieśników, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, ćwiczenie zachowań asertywnych.
   Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie w zespole zastanawiali się nad terminem agresja, nad prawidłowymi metodami rozwiązywania konfliktów w klasie, w szkole a także poza szkołą. Uczniowie przypomnieli o zasadach kulturalnego zachowania na co dzień. Wzięli udział również w scenkach sytuacyjnych. Dzieci próbowały wczuć się w rolę osób poniżonych oraz agresywnych.
   Mimo, iż temat zajęć wydaje się być trudnym, jednak okazał się uczniom znany i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie próbowali podać „receptę” na poprawę zachowania zaczynając od siebie.
   Tego typu zajęcia mają pozytywne przesłanie. Uczą wrażliwości, rozwijają współpracę a także kształtują osobowość uczniów oraz postawę otwartości i życzliwości.
Wychowawca 2d
Monika Majerska
fot. Monika Majerska
 
STOPKA