SP1 Aktualności Zmieniamy świat na lepsze sobota, 15 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zmieniamy świat na lepsze

   Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA.
   Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.
   Akcję w naszej szkole prowadziła świetlica szkolna . Do zbiórki darów włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Finał akcji miał miejsce 7 grudnia. Zebrane dary zapakowaliśmy do 9 wielkich kartonów, które oznaczyliśmy specjalnymi kodami wybranej rodziny i przekazaliśmy do magazynu.
   Wynik przeprowadzonej akcji udowodnił jak wielkie pokłady wrażliwości na społeczne problemy drzemią w naszych wychowankach. Dzięki zaangażowaniu wielu bezinteresownych ludzi, kolejna rodzina będzie przeżywać radosne święta. Społeczność naszej szkoły zdała egzamin z wrażliwości na potrzeby innych, co daje poczucie wiary w sens takich działań.
Małgorzata Łukowska
Jolanta Koch
fot. Małgorzata Łukowska
 
STOPKA