SP1 Aktualności Zajęcia otwarte z udziałem rodziców czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zajęcia otwarte z udziałem rodziców

   Dnia 06.02.2013r. w klasie „2 d” odbyły się zajęcia o tematyce wychowawczej pt. „Ćwierćland- kraina bez agresji”. Celem zajęć było eliminowanie zachowań agresywnych, rozwijanie twórczej aktywności uczniów, współpraca dzieci i rodziców, tworzenie dobrej atmosfery w klasie. Uczniowie podzieleni byli na grupy, którym przyporządkowany był odpowiedni kolor: żółty, zielony, niebieski, czerwony.
   Uczniowie wykonywali powierzone im zadania w grupie. Rodzice natomiast pomagali swoim dzieciom w twórczej pracy. Na zajęciach realizowane były aktywne metody i techniki pracy. Była praca plastyczno- techniczna, metoda „burzy mózgów”, praca w grupie, zabawa w kręgu, rozmowa kierowana, zabawa inscenizacyjna. Uczniowie rozwijali umiejętność prezentowania przed innymi uczestnikami zajęć, efektów pracy twórczej własnej i swojego zespołu.
   Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek: były pączki, soczki i cukierki. Zarówno uczniowie jaki i rodzice wyszli z zajęć bardzo weseli i zadowoleni.
Monika Majerska
fot. Monika Majerska
 
STOPKA