SP1 Aktualności Tydzień Ekologiczny piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Tydzień Ekologiczny

   W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach zorganizowano Tydzień Ekologiczny, który odbył się w dniach od 22 do 26 kwietnia 2013 roku. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem: Dzień Natury -to kolor zielony, Dzień Słońca -kolor żółty, Dzień Ekologa -kolor niebieski, Dzień Ziemi -kolor brązowy, Dzień kolorowy. W tych dniach uczniowie przychodzili ubrani na kolorowo. Odbyły się lekcje poświęcone segregacji odpadów, dlaczego musimy segregować i w jaki sposób. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty i ilustracje dotyczące ochrony naszego środowiska, ułożyli hasła przyrodnicze. Również został ogłoszony konkurs na najciekawszy kapelusz wykonany z odpadów. Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był apel, na którym zaprezentowano wiersze, piosenki i tańce ekologiczne oraz prace plastyczne. Nagrodzono najlepszych. Następnie wyruszyliśmy ubrani w konkursowe kapelusze do mieszkańców naszego Osiedla, aby pokazać jak ważna jest segregacja odpadów i jak możemy ją wykorzystać. Kapelusze wykonane z odpadów możemy oglądać na wystawie szkolnej. Nasze działania ekologiczne są dowodem na to, że: „Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego, wobec tego konieczna jest edukacja wszystkich w tym zakresie”.Dziękuję uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywny udział.Zapraszam wszystkich do obejrzenia strony internetowej: „telewizja regionalna-Żary, z dnia 26.04.2013r.”, na której to pokazany jest apel podsumowujący Tydzień Ekologiczny w Szkole Podstawowej nr1 w Żarach.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska
fot. Honorata Kryszewska
 
STOPKA