SP1 Aktualności Szkolny Turniej Pięknego Czytania sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Szkolny Turniej Pięknego Czytania

   Dnia 8 maja 2013 r. odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 26 uczniów z klas III-VI. Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy, zachęcanie dzieci do głośnego czytania i rozbudzanie miłości do książek oraz wyłonienie najlepszych uczniów do międzyszkolnych eliminacji Turnieju.
   W konkursie wzięli udział najlepiej czytający uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Pierwszy etap konkursu polegał na przeczytaniu tekstu wybranego samodzielnie i przygotowanego przez ucznia przed eliminacjami. W drugim etapie najlepsi uczniowie otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst.
   Jury oceniało uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny.
   Uczniowie zaprezentowali się znakomicie i przyznano trzy miejsca w obu kategoriach wiekowych.

klasy III-IV: klasy V-VI
 I miejsce - Emilia Żelazek, kl. IV b   I miejsce - Szymon Ludwiniak, kl. VI b
 II miejsce - Jan Kuźniar, kl. IV b  II miejsce - Aleksandra Zychla, kl. VI c
 III miejsce - Julia Kapka, kl. III a  III miejsce - Angelika Stankiewicz, kl. VI d

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, zaś pozostali uczestnicy konkursu - dyplomy i małe niespodzianki. W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania naszą szkołę będą reprezentować: Emilia Żelazek i Szymon Ludwiniak.
Jolanta Koch
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA