SP1 Aktualności Europa da się lubić – poznajemy najciekawsze kraje europejskie środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Europa da się lubić – poznajemy najciekawsze kraje europejskie

   Dnia 13.05.2013 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Młodzież klas ponadgimnazjalnych przygotowała dla pierwszoklasistów warsztaty na temat Unii Europejskiej. Lekcja prowadzona przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli ZSE była zgodna z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej i dotyczyła obecnie realizowanych w klasach pierwszych treści. Przygotowany program artystyczny zawierał ciekawostki o wybranych krajach Unii Europejskiej. Wiedza została przekazana dzieciom w bardzo interesujący sposób, za pomocą różnorodnych metod aktywizujących. Były to: prezentacja multimedialna z charakterystycznymi zabytkami, ciekawostkami i potrawami danych krajów, pogadanka, zabawa, a wszystko to w oprawie muzycznej. Niespodzianką dla dzieci było, spotkanie z Pippi Langstrumpf najsilniejszą dziewczynką na świecie, która przybyła rozdając cukierki.
Tego typu zajęcia, przygotowane przez Szkolny Klub Europejski ZSE odbyły się już po raz drugi i cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i wśród dzieci.
Monika Majerska
fot. Monika Majerska
 
STOPKA