SP1 Aktualności Kolejny sukces – „Ochrona środowiska” poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Kolejny sukces – „Ochrona środowiska”

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska, obchodzonego w dniu 5 czerwca 2012 roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze ogłosił konkurs plastyczny ,,Jak mogę przyczynić się do ochrony środowiska”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i cieszył się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem. Napłynęło 370 prac. Laura Busz – uczennica kl.2a otrzymała wyróżnienie i została zaproszona na uroczystość wręczania nagród oraz na zajęcia w laboratorium. Pod okiem laborantek wykonywała różne doświadczenia oraz mogła zaobserwować ,,wulkan” oraz ,,wybuch”. Następnie pod mikroskopem obserwowała czystość wody z kranu. Ciekawe były też zajęcia z akustykiem, który pokazał dzieciom urządzenie do mierzenia natężenia głosu i zorganizował konkurs – kto najgłośniej krzyczy. Szczęśliwa i pełna wrażeń wróciła do domu i uznała, że warto brać udział w konkursach.
Kazimiera Ardelli
fot. Kazimiera Ardelli
 
STOPKA