SP1 Aktualności „Rodzinnie na wyjeździe” czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Rodzinnie na wyjeździe”

- pod takim hasłem odbyła się w dniu 9 czerwca 2013 wycieczka do Parku Mużakowskiego zorganizowana przez SP nr 2 dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego „Moja Rodzina”. Z naszej szkoły laureatami zostało dwoje uczniów z klasy 4a: Emilia Miszkiel, która zajęła I miejsce w kategorii plakatu (temat: „Ja i moja szczęśliwa rodzina”) i Jakub Góra, który zajął II miejsce w kategorii logo (temat: „Żary - miasto przyjazne rodzinie”). W myśl Regulaminu Emilka w nagrodę mogła zabrać ze sobą na wycieczkę czworo członków swojej rodziny, a Kuba - troje.

W programie wycieczki było:
  • zwiedzanie Parku Mużakowskiego po obydwu stronach Nysy Łużyckiej
  • wystawa multimedialna „Pückler” w Nowym Zamku
  • wejście na wieżę widokową
  • zwiedzanie parku w Kromlau
  • obejrzenie z wieży widokowej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, w tym rekultywacji terenu pokopalnianego.

Pomimo tego, że dwa ostatnie punkty programu przebiegały przy wtórze grzmotów, błyskawic i padającego deszczu, to i tak humor nikogo nie opuszczał. Wycieczkę ufundował Burmistrz Miasta Żary, a całość po mistrzowsku pilotowała pani Kostecka ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA