SP1 Aktualności Wycieczka klasowa do Kleinwelka w Niemczech poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wycieczka klasowa do Kleinwelka w Niemczech

   Labirynty, miniatury, dinozaury i ludzie pierwotni? Tak, to wszystko można było zobaczyć w Kleinwelka, gdzie 12 czerwca klasy 1c i 3c przeżyły niesamowitą przygodę. Najpierw dzieci szukały wyjścia w żywopłotowym labiryncie. Następnie w parku miniatur oglądały ponad 600 figur w rozmaitych sceneriach, w tym najmniejszą pisankę na świecie wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa. Na koniec w parku Saurier przekonały się, jak wyglądał świat przed milionami lat, kiedy lądy, morza i przestworza były opanowane przez dinozaury. W parku znajduje się ponad 200 rzeźb, a wśród nich słynny tyranozaur rex. Spojrzeć w oczy naturalnej wielkości łagodnym roślinożercom i potężnym drapieżnikom to dla większości było emocjonującym przeżyciem. Dodatkową atrakcję stanowił również park człowieka pierwotnego. Ale co tu więcej opowiadać, najlepiej obejrzeć poniższe zdjęcia :)
Krystyna Rewaj, Irena Wiącek i Karolina Wojtiuk
fot. Karolina Wojtiuk
 
STOPKA