SP1 Aktualności Jestem, więc nie śmiecę czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Jestem, więc nie śmiecę

   W piątek, 20 września 2013 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku dbającym o czystość towarzyszyło hasło "Odkrywamy Czystą Polskę". Ze szkoły wyruszyliśmy po trzeciej lekcji i udaliśmy się w różnych kierunkach. Cel był oczywisty i jasny - sprzątać to, co na co dzień, świadomie lub nie, wyrzucamy. Nieważne, drobny papierek po cukierku, puszka po napoju czy duże opakowanie po chipsach - wszystkie napotkane na drodze śmieci wylądowały w naszych workach. Dzieci chętnie, z energią i uśmiechem na twarzach - co widać na zdjęciach! - zaangażowały się w zbieranie nieczystości. Na koniec grupa, której towarzyszyłem z aparatem, rzucała w niebo liście. Odrobina powietrza i ruchu zawsze poprawiają samopoczucie.
   Jestem, więc nie śmiecę. Jestem, żyję tu, na Ziemi, w Europie, w Polsce, dbam o środowisko, dbam o estetykę miejsca zamieszkania. Czy to ładny widok - papiery, plastiki, butelki, folie leżące gdzie popadnie? Na to pytanie nie trzeba odpowiadać.
Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA