SP1 Aktualności EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - 26 września czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - 26 września
 

        Język obcy – ważna sprawa,
Angielski, niemiecki – to dziś podstawa.
By z sąsiadem się dogadać,
Trzeba jego mową władać.
Chcesz pojechać za granicę,
Zwiedzić miasta i stolice?
Poznać Londyn, Berlin, Rzym
Lub w wakacje odkryć Krym?

Nie trać czasu, ucz się pilnie,
Wykorzystaj swój czas zwinnie.
Bo kto języki obce zna,
Ten Europę w garści ma.
Jaki morał jest z wierszyka?
WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA!


W apelu przygotowanym przez nauczycieli języków obcych można było przekonać się na własnej skórze, że języki łączą ludzi. Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku jako festiwal językowej różnorodności. Jest to także okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. EDJ podkreśla znaczenie uczenia się języków przez całe życie, w szkole i poza nią, a także uświadamia, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Można to robić na wiele sposobów, np. poprzez uczenie się wierszy, piosenek, oglądanie filmów, wyjazdy zagraniczne czy współpracowanie z innymi szkołami w ramach programu eTwinning.
Karolina Wojtiuk

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA