SP1 Aktualności WF z klasą - zdrowe żywienie czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

WF z klasą - zdrowe żywienie

   Realizując program „WF z klasą” wykonaliśmy, razem z Panią Małgorzatą, nauczycielem świetlicy, tablicę produktów wraz z podanymi wartościami kalorii oraz informacją, które spośród nich nie są dla nas zdrowe. Dzieci wskazywały znane sobie produkty oraz określały, jaka jest ich wartość kaloryczna. Dyskusja była ciekawa i głośna, ponieważ temat zdrowego odżywiania absorbuje wszystkich, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zadawaliśmy sobie następujące pytania:
  • Jakie produkty są zdrowe?
  • Czy warto jeść słodycze?
  • Które produkty najbardziej kuszą dzieci do ich kupna?
  • Jak wygląda zdrowy posiłek w domu?
   Spotkanie przyniosło wiele ciekawych wniosków oraz uświadomiło zebranym, iż nie zawsze zdrowo się odżywiają.
   Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam!
Koordynator „WF z klasą”
Elżbieta Jusińska

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA