SP1 Aktualności Gdzie jest BEN? piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Gdzie jest BEN?

   W jaki sposób sprawić, żeby nauka języka stała się przyjemnością? U nas angielskiego uczy Ben. Ben to zabawna pacynka, która na zajęciach mówi tylko po angielsku. Ben uczy naszych najmłodszych uczniów nowych słówek, rozmawia z nimi po angielsku, wygłupia się, pisze po tablicy. Dzieci od razu go pokochały, zapraszając do wspólnej zabawy. Od pomysłowości nauczyciela zależy, w jaki sposób pacynka zostanie wykorzystana, by za jej pomocą można było przekazywać wiedzę w formie zabawy. Dzięki niej dzieci wykazują większą koncentrację uwagi oraz zainteresowanie tematem, a co za tym idzie szybciej się uczą. Okazało się, że także szóstoklasiści uwielbiają Bena. Towarzyszył im na lekcjach i występował razem z nimi podczas apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Takie przywiązanie do maskotki trzeba było wykorzystać! Nawiązałam więc współpracę ze szkołami z innych europejskich krajów. Wiele szkół także ma swoją ukochaną maskotkę. Dało to początek projektowi eTwinning „Mascots trip across Europe”. Założeniem projektu jest podróżowanie klasowych maskotek po Europie. Raz w miesiącu będziemy wymieniać się maskotkami z innymi szkołami europejskimi. Tak, więc nadszedł czas pożegnania i Ben został wysłany do szkoły w Hiszpanii. Przed „podróżą” nakręciliśmy filmy video, stworzyliśmy prezentację, przedstawiając go kolegom z Hiszpanii. Dzieci z dużym zaangażowaniem próbowały przekazać najważniejsze informacje o sympatycznej maskotce, używając przy tym języka angielskiego. Teraz czekamy na relację dzieci ze szkoły w Hiszpanii. Nasz Ben odwiedzi później Wielką Brytanię, Włochy, Czechy, Turcję, Francję, Rumunię, Słowację i Grecję. Będziemy śledzić losy naszego pluszowego przyjaciela. Czekając na jego powrót, będziemy gościć pluszaki z innych szkół. Pierwsza maskotka, która odwiedzi naszą szkołę, pochodzi z Grecji. Nie możemy się doczekać!
Izabela Mielniczek
fot. Izabela Mielniczek

 
STOPKA