SP1 Aktualności Sukces Mileny na 14 Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sukces Mileny na 14 Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu

   W dniach: 3-5 października 2013 Milena Wroczyńska z klasy VIa była z rodzicami i panem Andrzejem Woźniakiem w Hlohovec na Słowacji. Wraz z dziećmi z innych krajów uczestniczyła tam w integracyjnych zajęciach plastycznych, warsztatach graficznych, wernisażach dwóch wystaw oraz zwiedziła Światową Wystawę Ilustracji Książkowej dla Dzieci w Bratysławie. Cały wyjazd był nagrodą za wykonanie ekslibrisu na 14 Biennale, na które napłynęło 2529 prac 2149 dzieci w wieku od 6 do 15 lat z 16 krajów świata – m. In. z Argentyny, Bułgarii, Chin, Estonii, Indii, Litwy, Słowenii, Węgier… . Tegoroczna edycja konkursu przebiegał pod wdzięcznym tytułem: „Kwiaty”, a odbyła się z okazji 900-lecia miasta Hlohovec.

  Oprócz pracy Mileny na wystawie pokonkursowej znalazły się jeszcze ekslibrisy dwóch uczennic z naszej szkoły : Amelki Janiak i Karoliny Węgłowskiej. Dodatkowym wyróżnieniem przez Organizatorów było umieszczenie pracy Mileny na stronie tytułowej katalogu pokonkursowego oraz na pocztówce. Reprodukcje ekslibrisu Mileny trafią więc wszędzie tam, skąd nadeszły prace na Biennale: do Argentyny, Bułgarii, Chin, Estonii, Indii, na Litwę, do Słowenii, na Węgry…
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA