SP1 Aktualności Spacer po Parku Mużakowskim piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spacer po Parku Mużakowskim

   W sobotę, 5 października 2013 r., wybraliśmy się do perły naszego regionu - Parku Mużakowskiego w Łęknicy. W wycieczce brali udział uczniowie klas czwartych. Pogoda nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. W towarzystwie miłego przewodnika zwiedziliśmy niezwykle piękne miejsca, które co roku przyciągają tysiące turystów szukających ciszy, spokoju, ładu, porządku oraz odpoczynku.
   Park Mużakowski (niem. Park von Muskau, Muskauer Park lub Fürst-Pückler-Park) to największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech, całość zajmuje prawie 730 ha powierzchni. Jego twórcą był niemiecki omnibus - arystokrata, podróżnik, pisarz i architekt krajobrazu, książę Hermann von Pückler. Miejsce to jest żywym dziełem sztuki. Tworzone latami, stanowi ważne świadectwo ukazujące możliwość symbiozy człowieka z naturą.
   Dowiedzieliśmy się sporo o historii parku, o zmianach, które w nim zachodziły, o gatunkach drzew i pałacu wznoszącym się dumnie pośród wyniosłych, wysokich drzew.
   Po wyczerpującej, ożywczej wędrówce, oddaliśmy się rozkoszom ziemskim, wcinając ze smakiem kiełbasę.
   I Was zapraszamy do wędrówki po Parku Mużakowskim. Wcześniej zobaczcie zdjęcia.
Bożena Masłowska, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA