SP1 Aktualności Zebranie z rodzicami na temat „Agresja wśród dzieci” czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zebranie z rodzicami na temat „Agresja wśród dzieci”

   Dnia 22.10.2013 r. odbyły się warsztaty z rodzicami połączone z prezentacją multimedialną na temat agresji wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ich celem było ukazanie zjawiska agresji, wspólne zastanowienie się nad odpowiednim reagowaniem na zło i radzeniem sobie w sytuacjach, gdy dziecko jest niegrzeczne, lekceważy innych, a często zachowuje się agresywnie w stosunku do rówieśników, nauczycieli lub rodziców.
   Na zebraniu omówiono definicję agresji, formy zachowań agresywnych oraz przyczyny tychże zachowań. Wskazano, jak pomóc własnym dzieciom w pokonywaniu agresji, jak zapobiegać powstawaniu i utrwalaniu negatywnych zachowań podopiecznych. Przedstawiony został również psychologiczny portret agresora i ofiary. Zajęcia miały także na celu uzmysłowienie rodzicom, że problem agresji występuje już wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, i że należy z nim umieć sobie poradzić.
   Rodzice uzmysłowili sobie, że najskuteczniejszą metodą ograniczenia agresji jest profilaktyka, tłumaczenie, wyjaśnianie, perswazja, że istotna w tym wszystkim jest również współpraca rodziców z nauczycielami.
   Bardzo dziękuję rodzicom za aktywny udział w zebraniu.
Wychowawca 3d
Monika Majerska
fot. Monika Majerska
 
STOPKA