SP1 Aktualności Akcja „Posadź drzewko z Kronopolem” sobota, 15 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Akcja „Posadź drzewko z Kronopolem”

   W piątek, 25.10.2013 r., klasy Va i VIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 wyruszyły w kierunku działek mieszczących się za osiedlem Muzyków w Żarach, aby wziąć udział we wspólnej akcji Urzędu Miasta i Kronopolu „Posadź drzewko z Kronopolem”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i energią przystąpili do realizacji niełatwego zadania. Należało posadzić prawie 500 drzew i krzewów. Teren położony między torami a obwodnicą miasta był niezagospodarowany, w przyszłości, gdy sadzonki nieco urosną, stanie się miejscem spacerów mieszkańców osiedla, zieloną przystanią, na którą będzie można skierować wzrok. Drzewa i krzewy z pewnością pozytywnie wpłyną na ich samopoczucie, ochronią także przed hałasem z pobliskiej drogi, dostarczą sporej dawki świeżego powietrza.

   Pracownicy Urzędu Miasta i Kronopolu, sportowcy oraz uczniowie bardzo szybko uporali się z zadaniem. Po krótkim powitaniu, udzielono zebranym instrukcji dotyczącej samego procesu sadzenia. Utworzono kilkuosobowe zespoły i ruszono do ciężkiej pracy. Towarzyszyły jej przyjazne rozmowy dorosłych z dziećmi, wymiana myśli i uśmiechy.

   Po trudach sadzenia krzewów i drzew każdy mógł pokrzepić siły zjadając jabłka, pyszne hot-dogi czy pijąc ciepłą herbatę z cytryną. Nie zabrakło też konkursów: na przeciąganie liny oraz skoków w workach. Zabawy było co nie miara, uczniowie nawet nie myśleli o tym, że zaprawione śmiechem i radością zabawy mogłyby dobiec końca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książeczki o lasach oraz inne drobiazgi. Szkoda, że trzeba czekać aż rok, by ponownie wziąć udział z w tej szlachetnej akcji.
Piotr Pałac

        FOTORELACJA
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA