SP1 Aktualności Wywiad z Wicedyrektorem SP 1 w Żarach, p. Honoratą Kryszewską czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wywiad z Wicedyrektorem SP 1 w Żarach, p. Honoratą Kryszewską

Elżbieta Jusińska: Co Pani Dyrektor sądzi o aktywnych przerwach w szkole?

Honorata Kryszewska: Jestem za aktywnością, dlatego że taki sposób organizacji przerw pozwoli uczniom odprężyć się po „trudnych lekcjach”, pozwoli także usprawnić myślenie. Dla niektórych dzieci będzie to przykład właściwego i dobrego spędzania czasu podczas przerw.

E.J.: Czy można by tak zmienić regulamin, aby zaistniały w nim przerwy aktywne i spokojne?

H.K.: Jak najbardziej! Myślę, że takie przerwy pozwolą uczniom rozruszać się po lekcjach, podczas których siedzą przez 45 minut w ławce, niektórym też pozwolą się wyciszyć.

E.J.: Czy dzieci chętnie uczestniczyły w aktywnej przerwie?

H.K.: Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach i grach sportowych w czasie przerwy. Swoimi pomysłami na aktywność podczas pauz zaskoczyli nawet nas, nauczycieli. Przynieśli ze sobą piłki, skakanki, paletki i… pomysły :) To dobry sposób na utrzymanie kondycji.

E.J.: Bardzo dziękuję za wywiad i życzę wszystkim wielu sportowych wrażeń!
Koordynator projektu „WF z klasą”
Elżbieta Jusińska
fot. Elżbieta JusińskaII miejsce w mini-koszykówce

   W dn. 29.10.2013 odbyły się rozgrywki uczniów klas IV żarskich szkół podstawowych w mini-koszykówce. Mecze rozegrano w sali KS „Promień”. Walczono o puchar prezesa drukarni CHROMA, organizatora tych sportowych zmagań. Nasi chłopcy zaprezentowali wysoki poziom, ulegli tylko Społecznej Szkole Podstawowej, wygrywając pozostałe mecze. W klasyfikacji zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale i puchar. Sami zobaczcie.

Naszą szkołę reprezentowali:
  • Filip Lidke,
  • Jakub Szkudlarek,
  • Szymon Widło,
  • Maciej Onuchowski,
  • Jakub Wojtaszek.
Dziękuję za walkę i sukces
trener: Elżbieta Jusińska
fot. Elżbieta Jusińska
 
STOPKA