SP1 Aktualności Interaktywne lekcje o Halloween piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Interaktywne lekcje o Halloween

   Halloween, czyli Wigilia Wszystkich Świętych (ang All Hallows' Eve), jest najhuczniej obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii 31 października w nocy przed dniem Wszystkich Świętych. To pogańskie święto wywodzące się z kultury celtyckiej jest obowiązkowym elementem lekcji języka anielskiego jako uzupełnienie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

   Uczniowie poznali genezę tego święta, zwyczaje z nim związane oraz Halloween’owe słownictwo w różnorodnych zadaniach i grach interaktywnych. Mieli również okazję zobaczyć film ukazujący, w jaki sposób obchodzi się Halloween w Wielkiej Brytanii.
Karolina Wojtiuk
fot. Karolina Wojtiuk
 
STOPKA