SP1 Aktualności Ćwiczenia kaligraficzne w wychowaniu fizycznym poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Ćwiczenia kaligraficzne w wychowaniu fizycznym

   Ćwiczenia kaligraficzne w wychowaniu fizycznym W naszej szkole staramy się pomóc Wam w problemach z nauką, dlatego też wraz z klasą 4b pokażemy, jak w domu możecie sami poświęcić kilka minut na kształtowanie charakteru i wyrobienie cierpliwości.
   Kaligrafia to sztuka pięknego pisania, pomaga myśleć, rozwija naszą wyobraźnię. Nie zamykajcie się na formy pracy z własnym ciałem, korzystajcie nie tylko z nowoczesnych form przekazu. 
   Czasami wystarczy poćwiczyć i wrócić do czegoś, co było dobre i sprawdzone.  
   Powodzenia!  
Koordynator projektu
Elżbieta Jusińska
fot. Piotr Pałac

Turniej sałatkowy klas IV i V

   Drodzy Uczniowie, 19 listopada w naszej szkole odbędzie się TURNIEJ SAŁATKOWY klas IV i V. Uczniowie przynoszą produkty na sałatki według własnych przepisów, obowiązują stroje do konkurencji kulinarnych i sportowych. Zobaczymy, która z klas zostanie Królem Sałatkowym. Scenariusze już wkrótce u wychowawców. Czekamy na Was i Wasze pomysły na przepyszne sałatki.
Pozdrawiam!
Koordynator projektu
Elżbieta Jusińska


Ćwiczymy bez niezdrowej rywalizacji

   Według nowych analiz dotyczących lekcji wychowania fizycznego wynika, że aby wszyscy uczniowie mogli rozwijać się w swoimi tempie, a zajęcia były zindywidualizowane, trzeba korzystać z bardzo popularnych torów przeszkód dla grupy o wysokiej sprawności i grupy mniej sprawnej. Dla pierwszej grupy tor przeszkód jest bardziej wyspecjalizowany i trudniejszy, a dla drugiej przeszkody są łatwiejsze i można je pokonać w krótszym czasie. Dzieci nie narzekają na tempo ćwiczeń, nie ma oskarżeń i wzajemnego wytykania wad.
   Jest to wspaniały pomysł, który będziemy praktykować. Mam nadzieję, że unikniemy sytuacji konfliktowych.
   Jak zawsze pozdrawiam sportowo!
Koordynator projektu
Elżbieta Jusińska
 
STOPKA