SP1 Aktualności Mikołajkowo-bożonarodzeniowa wycieczka kl.3a i 3d czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Mikołajkowo-bożonarodzeniowa wycieczka kl.3a i 3d

   Dnia 6 grudnia klasy 3a i 3d pod opieką p. M. Majerskiej, p. K. Król, p. M. Rupali i p. K. Ardelli, mimo niesprzyjającej aury, wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Kluczewa k/Wolsztyna - do Starej Chaty u Kowala.
   „Wujek Krzysiu”, jak kazał się nazywać właściciel gospodarstwa agroturystycznego, potrafił ciekawie i skutecznie zadziwiać dzieci swoimi opowieściami. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali staropolskie tradycje, w których wyrastały kolejne pokolenia na wsi. Wśród poznanych umiejętności można wyróżnić chociażby takie jak przędzenie wełny czy robienie masła. Uczniowie poznali tajniki pracy kowala w kuźni, przy czym widzieli, jak wykuwa się podkowy, zobaczyli żelazko z „duszą”, a także poznali sposób jego funkcjonowania. Każda klasa otrzymała na pamiątkę „podkowę szczęścia”.
   Atrakcją była Wigilia, robienie ozdób choinkowych, pokaz zdobienia bombek, strojenie drzewka i wspólne kolędowanie z Mikołajem.
   Wielką frajdą były również niezwykłe zabawy podwórkowe na drewnianych hulajnogach i różnych pojazdach połączone z karmieniem kóz, owiec i królików. 
Kazimiera Ardelli

fot. Monika Majerska
 
STOPKA